Органска хлорела во прав (100гр.)

Органска хлорела во прав (100гр.)

692 ден.
Шифра: 02394
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органска сурова хлорела во прав. Земја на потекло: Кина. Увезува и дистрибуира:Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Употреба: Во зависност од возраста и состојбата во која се наоѓа организмот, може да се консумираат 3-8 g на ден (околу 1 кафена лажичка). Хлорелата во прав се раствора во вода, јогурт, сок или напиток по избор, може да се додаде и во овошно или зеленчуково смути. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК законза ОЗ и IACB стандард. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ-означено на пакувањето.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органска хлорела во прав (100гр.) Состав: 100% органска сурова хлорела во прав. Земја на потекло: Кина. Увезува и дистрибуира:Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Употреба: Во зависност од возраста и состојбата во која се наоѓа организмот, може да се консумираат 3-8 g на ден (околу 1 кафена лажичка). Хлорелата во прав се раствора во вода, јогурт, сок или напиток по избор, може да се додаде и во .. Category: Product #: 02394 Regular price: 692 ден. 692 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ