Органско какао во прав (100гр.)

Органско какао во прав (100гр.)

230 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 00314
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органско какао во прав. Земја на потекло: Перу. Увезува и дистрибуира :Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Како додаток за десерти, топли напитоци, сладолед или чоколадни преливи, за подготовка на сурово чоколадо или како додаток во протеински шејкови, се дозира по вкус. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК законза ОЗ и IACB стандард. Да сечува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ- означено на пакувањето. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 330 Kcal/1374 KJ, јагленихидрати 20,4 – 30,5 г, од кои шеќери 8,8 – 13,2 г, масти 7 - 10 г, од кои заситени 1,7 – 3,3 г, протеини 26,6 – 39,9 г, сол 0,17 г, влакна 17 – 25,4 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Органско какао во прав (100гр.) Состав: 100% органско какао во прав. Земја на потекло: Перу. Увезува и дистрибуира :Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Како додаток за десерти, топли напитоци, сладолед или чоколадни преливи, за подготовка на сурово чоколадо или како додаток во протеински шејкови, се дозира по вкус. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК за.. Category: Product #: 00314 Regular price: 230 ден. 230 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ