Сода бикарбона без алуминиум 150г. Органска

Сода бикарбона без алуминиум 150г. Органска

333 ден.
Шифра: 02400
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски пченкарен скроб, крем од тартар (монокалиумтартат) (24,7%), сода бикарбона (натриумбикарбонат). Содржи крем од тартар, кој се добива на природен начин при производство на вино. Кремот од тартар овозможува тестото да има сунѓереста структура. Земја на потекло: Германија. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959.Начин на употреба: Се користи при подготовка на торти, ролати, колачи, вафли или се додава во вода која врие за зеленчукот побрзо да се свари. При подготовка на теста, на 1 kg брашно се додава 34 g органска сода бикарбона. Сертифициран oргански производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард.Да се чува на:Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Сода бикарбона без алуминиум 150г. Органска Состав: Органски пченкарен скроб, крем од тартар (монокалиумтартат) (24,7%), сода бикарбона (натриумбикарбонат). Содржи крем од тартар, кој се добива на природен начин при производство на вино. Кремот од тартар овозможува тестото да има сунѓереста структура. Земја на потекло: Германија. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959.Начин на употреб.. Category: Product #: 02400 Regular price: 333 ден. 333 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ