Органски нутритивен квасец во снегулки (100гр.)

Органски нутритивен квасец во снегулки (100гр.)

634 ден.
Шифра: 05401
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: органски квасец, органско пченично брашно, морска сол. Не содржи адитиви. Алерген инфо: Содржи глутен и квасец. Земја на потекло: Германија. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: 1 -2 лажици на ден, се додава во готвени јадења како ориз, тестенини, мешунки, врз пица или компири. Имитира вкус на сирење и е погодно во исхраната на вегани/вегетаријанци. Може да се користи како згуснувач за супи и сосови. Сертифициран органски производ одБалкан Биосерт Скопје, според МК законза ОЗ и IACB стандард.Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување.Не содржи ГМО.Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски нутритивен квасец во снегулки (100гр.) Состав: органски квасец, органско пченично брашно, морска сол. Не содржи адитиви. Алерген инфо: Содржи глутен и квасец. Земја на потекло: Германија. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: 1 -2 лажици на ден, се додава во готвени јадења како ориз, тестенини, мешунки, врз пица или компири. Имитира вкус на сирење и е погодно во исхрана.. Category: Product #: 05401 Regular price: 634 ден. 634 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ