Органско сирово тофу (300гр.)

Органско сирово тофу (300гр.)

151 ден.
Шифра: 06064
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органско тофу (органскo соино млеко, природен магнезиум хлорид, вода), вода. Алерген инфо: Содржи соја. Употреба: Тофуто има способност да апсорбира вкусови од останатите состојки со кои се комбинира, и има многу разновидна примена поради способноста да се пече, пржи, вари и блендира. Додадете го во супа или вариво во тек на готвењето, или кратко пржете го со природен соја сос и масло, и сервирајте го како прилог. Блендирајте го во овошен или зеленчуков шејк. Погодна замена за фета или друго бело сирење. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Сертифициран органски производ. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. После отворањето да се чува во во ладилник (5-8⁰C) и да се искористи во рок од 3 дена. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. Тежина на тофу во амбалажата: 160 g.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy  82 kcal/343 KJ

Од кои шеќери/ Sugars  0 g

Масти/ Fat  5 g

Влакна/ Fiber  1 g

Од кои заситени/ Saturated Fat  1 g

Протеини/ Proteins  12 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates  1 g

Сол/ Salt  0.1 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органско сирово тофу (300гр.) Состав: Органско тофу (органскo соино млеко, природен магнезиум хлорид, вода), вода. Алерген инфо: Содржи соја. Употреба: Тофуто има способност да апсорбира вкусови од останатите состојки со кои се комбинира, и има многу разновидна примена поради способноста да се пече, пржи, вари и блендира. Додадете го во супа или вариво во тек на готвењето, или кратко пржете го со природен соја сос и масло, и с.. Category: Product #: 06064 Regular price: 151 ден. 151 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ