Органски цејлонски цимет во прав (50гр.)

Органски цејлонски цимет во прав (50гр.)

143 ден.
Шифра: 07962
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% oргански цејлонски цимет во прав. Земја на потекло: Шри Ланка. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Цејлонскиот цимет во прав се употребува при подготовка на десерти, зачинети зеленчукови јадења илиориз, за чај или топли напитоци.  Додадете ½ кафено лажичепри варењето на оризот или на зеленчукот, и ќе добиете прекрасна арома која добро се комбинира со многу вкусови. Сертифициран oргански производ од Балкан Биосерт Скопје, споредМК законза ОЗ и IACB стандард. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ – означено на амбалажата. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 315 kcal/1142 KJ, јагленихидрати 56 г, од кои шеќери 55 г, масти 3 г, од кои заситени 0,9 г, протеини 4 г, сол 0,08 г, влакна 24 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски цејлонски цимет во прав (50гр.) Состав: 100% oргански цејлонски цимет во прав. Земја на потекло: Шри Ланка. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Цејлонскиот цимет во прав се употребува при подготовка на десерти, зачинети зеленчукови јадења илиориз, за чај или топли напитоци.  Додадете ½ кафено лажичепри варењето на оризот или на зеленчукот, и ќе добиете прекрасн.. Category: Product #: 07962 Regular price: 143 ден. 143 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ