Органски сиров какао путер (160гр.)

Органски сиров какао путер (160гр.)

438 ден.
Шифра: 00260
Достапност: На залиха
Количина:

Какао путер суров, органски, необработен од Криоло сорта. Потекло: Перу. Увоз и дистрибуција:Аронија здрава храна доо, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Не содржи ГМО. 100гр во просек содржат: енергија 884kcal, протеини 0гр, јагленхидрати 0гр, масти 100гр. Начин на употреба: Какао путерот може да се користи како замена за масло (путер) при подготовка на десерти, сладолед или чоколадни сосеви. Со мешање на благо растопен какао путер, какао во прав и агаве сируп добивате сурово чоколадо. Може да се користи и во козметички  цели, како путер за тело. Да се чува на суво и ладно место, добро затворено.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски сиров какао путер (160гр.) Какао путер суров, органски, необработен од Криоло сорта. Потекло: Перу. Увоз и дистрибуција:Аронија здрава храна доо, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Не содржи ГМО. 100гр во просек содржат: енергија 884kcal, протеини 0гр, јагленхидрати 0гр, масти 100гр. Начин на употреба: Какао путерот може да се користи како замена за масло (путер) при подготовка на десерти, сладолед или чоколадни с.. Category: Product #: 00260 Regular price: 438 ден. 438 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ