Овесни снегулки ситни (500гр.)

Овесни снегулки ситни (500гр.)

91 ден.
Шифра: 07313
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% пресуван овес. Алерген инфо: содржи глутен. Потекло на суровината: Германија. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Начин на употреба: Во топло или млако млеко или напиток по избор се додава саканата количина на овесни снегулки. Се остава кратко да отстои, се засладува по вкус и се консумира. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност на 100 g/

Nutrition average value per 100 g:

Енергија/ Energy 364 kcal/1533 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 0-3,3 g

Масти/ Fat 5,4-8,4 g

Протеини/ Proteins 11-16 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 0,4-2 g

Влакна 8-13 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 48-64 g

Сол/ Salt 0,13 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Овесни снегулки ситни (500гр.) Состав: 100% пресуван овес. Алерген инфо: содржи глутен. Потекло на суровината: Германија. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Начин на употреба: Во топло или млако млеко или напиток по избор се додава саканата количина на овесни снегулки. Се остава кратко да отстои, се засладува по вкус и се консумира. Да се чува на: Ладно (.. Category: Product #: 07313 Regular price: 91 ден. 91 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ