Куркума во прав (100гр.)

Куркума во прав (100гр.)

78 ден.
Шифра: 02455
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% куркума (турмерик) во прав. Земја на потекло: Индија. Увезува и дистрибуира:Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Како природен зачин во исхраната. Се додава во ориз, варива, супи, салати и сл.Се дозира по вкус. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Куркума во прав (100гр.) Состав: 100% куркума (турмерик) во прав. Земја на потекло: Индија. Увезува и дистрибуира:Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Како природен зачин во исхраната. Се додава во ориз, варива, супи, салати и сл.Се дозира по вкус. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбал.. Category: Product #: 02455 Regular price: 78 ден. 78 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ