Ѓумбир во прав (100гр.)

Ѓумбир во прав (100гр.)

108 ден.
Шифра: 01946
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% ѓумбир во прав. Земја на потекло: Индија. Употреба: Како природен зачин во исхраната. Се додава во колачи, шејкови и сл. или се вари и процедува за да се добие чај. Се дозира по вкус. Пакува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Најдобро до / ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво, темно и ладно место во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 89 Kcal/377 KJ, јаглехидрати 17,5 – 17,9 г, од кои шеќери 0 – 2,7 г, масти 0 – 2,2г, од кои заситени 0 – 1г, протеини 0 – 3,8г, сол 0,01г, влакна 0 - 5г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Ѓумбир во прав (100гр.) Состав: 100% ѓумбир во прав. Земја на потекло: Индија. Употреба: Како природен зачин во исхраната. Се додава во колачи, шејкови и сл. или се вари и процедува за да се добие чај. Се дозира по вкус. Пакува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Најдобро до / ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво, темно и ладно место во добро затворено пак.. Category: Product #: 01946 Regular price: 108 ден. 108 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ