Хиџики алга (50гр.)

Хиџики алга (50гр.)

571 ден.
Шифра: 01029
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Морска алга хиџики.

Потекло: Јапонија.

Употреба: Да се покисне во млака вода 15-20 мин. Се додава во оброци и се готви заедно со оброкот уште 15 минути. За да се додаде во салата, после киснењето, треба да се врие на тивок оган уште 15 мин.

Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Раци 14, Скопје - тел.: 043 235 959 и 078 211 557.

Да се чува на ладно и суво место. 

Нутритивна просечна вредност на 100 g/

Nutrition average value per 100 g:

Енергија/ Energy 863 kcal/209 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 1,2 g

Масти/ Fat 21 g

Влакна 47 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 0,7 g

Протеини/ Proteins 6,6 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 17 g

Сол/ Salt 9,3 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Хиџики алга (50гр.) Состав: Морска алга хиџики. Потекло: Јапонија. Употреба: Да се покисне во млака вода 15-20 мин. Се додава во оброци и се готви заедно со оброкот уште 15 минути. За да се додаде во салата, после киснењето, треба да се врие на тивок оган уште 15 мин. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Раци 14, Скопје - тел.: 043 235 959 и 078 211 557. Да се чува на ладно и суво место.. Category: Product #: 01029 Regular price: 571 ден. 571 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ