Сурутка во прав со 80% протеин (200гр.)

Сурутка во прав со 80% протеин (200гр.)

490 ден.
Шифра: 05654
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Cурутка (кравја, козја и овча) (млеко) во прав. Алерген инфо: Содржи млеко. Потекло на суровината: ЕУ. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Од една шолја млака вода или млеко издвојте помала количина течност (неколку лажици), во издвоената течност растворете 1-2 супени лажици (околу 10-20 g) од сурутката и добро промешајте. Потоа додадете го остатокот од течноста и промешајте.  Сурутката во прав може да се додаде и во протеински шејк при блендирање. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност на 100 г/
Nutritional average values per 100 g

         g

Млечни масти/ Milk fats

        8g

Лактоза/Lactose

        2g

Протеини/Proteins

       80g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Сурутка во прав со 80% протеин (200гр.) Состав: Cурутка (кравја, козја и овча) (млеко) во прав. Алерген инфо: Содржи млеко. Потекло на суровината: ЕУ. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Од една шолја млака вода или млеко издвојте помала количина течност (неколку лажици), во издвоената течност растворете 1-2 супени лажици (околу 10-20 g) од сурутката и добро .. Category: Product #: 05654 Regular price: 490 ден. 490 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ