Сурутка во прав со 80% протеин (100гр.)

Сурутка во прав со 80% протеин (100гр.)

240 ден.
Шифра: 02028
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Cурутка (кравја, козја и овча) (млеко) во прав. Алерген инфо: Содржи млеко. Потекло на суровината: ЕУ. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Од една шолја млака вода или млеко издвојте помала количина течност (неколку лажици), во издвоената течност растворете 1-2 супени лажици (околу 10-20 g) од сурутката и добро промешајте. Потоа додадете го остатокот од течноста и промешајте.  Сурутката во прав може да се додаде и во протеински шејк при блендирање. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност на 100 г/
Nutritional average values per 100 g

      %

Енергија/ Energy

399 kcal/
1669 KJ

Масти/ Fat
Од кои заситени/ From which saturated

3g
2g

Јаглехидрати/ Carbohydrates
Од кои шеќери/ From which sugars

12g
10.4g

Влакна/ Fiber 

1g

Протеини/ Proteins

80g

Сол/ Salt

0g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Сурутка во прав со 80% протеин (100гр.) Состав: Cурутка (кравја, козја и овча) (млеко) во прав. Алерген инфо: Содржи млеко. Потекло на суровината: ЕУ. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Од една шолја млака вода или млеко издвојте помала количина течност (неколку лажици), во издвоената течност растворете 1-2 супени лажици (околу 10-20 g) од сурутката и добро .. Category: Product #: 02028 Regular price: 240 ден. 240 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ