Органски бомбици со кокос, чиа семе и индиски ореви (100гр.)

Органски бомбици со кокос, чиа семе и индиски ореви (100гр.)

131 ден.
Шифра: 08518
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: *Сушена урма, *кокос  (6.25%), *чиа семе (5.2%), *суво грозје, *путер од бадем (*бадем, хималајска сол), *индиски орев (2.08%), *нерафинирано кокосово масло. *Сертифицирани органски суровини. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557.  Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Да се чува на ладно место (под 25⁰С). Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. Пакувано во контролирана атмосфера.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

 

 

 

 

Енергија/ Energy

315 kcal /1317 KJ

Масти/ Fats

7 g

- Од кои заситени/ From witch saturated

 

2 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

61 g

- Од кои шеќери/ From witch sugars

 

57 g

Влакна/Fibre

3 g

Протеини/Proteins

5 g

Сол/Salt

0.1 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски бомбици со кокос, чиа семе и индиски ореви (100гр.) Состав: *Сушена урма, *кокос  (6.25%), *чиа семе (5.2%), *суво грозје, *путер од бадем (*бадем, хималајска сол), *индиски орев (2.08%), *нерафинирано кокосово масло. *Сертифицирани органски суровини. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557.  Сертифицирано од .. Category: Product #: 08518 Regular price: 131 ден. 131 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ