Органска спирулина во прав (100гр.)

Органска спирулина во прав (100гр.)

276 ден.
Шифра: 00024
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органска спирулина во прав. Земја на потекло: Кина. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Употреба: Кога започнувате со употреба на спирулина, земете 1 лажичка на ден (3-5 g). Доколку користите спирулина извесно време, може да земате 2 мали лажички на ден (6-10 g). Спирулината во прав се раствора во вода, јогурт, сок или напиток по избор, може да се додаде и во овошно или зеленчуково смути. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК законза ОЗ и IACB стандард. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ - означено на пакувањето. Нутритивни просечни вредности за 100 г/Nutritional average value per 100 g: Енергетска вредност/Energy value 381 Kcal/1607 KJ. Протеини/Proteins 61 g Масти/Fats 8 g од кои заситени/of which saturated 1 g. Јагленихидрати/Carbohydrates 12 g од кои шеќери/of which sugars 3 g. Влакна/Fibre 6 g. Сол/Salt 0 g. Хлорофил/Chlorofyll:  8551 mg/kg.
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органска спирулина во прав (100гр.) Состав: 100% органска спирулина во прав. Земја на потекло: Кина. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Употреба: Кога започнувате со употреба на спирулина, земете 1 лажичка на ден (3-5 g). Доколку користите спирулина извесно време, може да земате 2 мали лажички на ден (6-10 g). Спирулината во прав се раствора во вода, јогурт, сок или напито.. Category: Product #: 00024 Regular price: 276 ден. 276 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ