Мешавина од бобинки (100 гр.)

Мешавина од бобинки (100 гр.)

191 ден.
Шифра: 02820
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% рамномерен микс од сушени бобинки – аронија, брусница, гоџи. Земја на потекло на суровината: Бугарија, Канада и Кина. Употреба: Се употребува како суво овошје, се конзумира директно или се додава во колачи, мусли и сл. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 337 Kcal/1382 KJ, јагленихидрати 72 г, од кои шеќери 52 г, масти 0,9 г, од кои заситени 0,46 г, протеини 6 г, сол 0,17 г, влакна 9,5 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Мешавина од бобинки (100 гр.) Состав: 100% рамномерен микс од сушени бобинки – аронија, брусница, гоџи. Земја на потекло на суровината: Бугарија, Канада и Кина. Употреба: Се употребува како суво овошје, се конзумира директно или се додава во колачи, мусли и сл. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредн.. Category: Product #: 02820 Regular price: 191 ден. 191 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ