Путер од индиски орев (200гр.)

Путер од индиски орев (200гр.)

419 ден.
Шифра: 07115
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Индиски ореви, хималајска сол (0.5%). Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Начин на употреба: Се употребува како намаз, или како додаток во десерти, пецива, смути. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ - означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy 593.7kcal/2481.2 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 3.1 g

Масти/ Fat 50 g

Влакна/ Fiber 3.1 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 9.3 g

Протеини/ Proteins  12.5 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates  28.1 g

Сол/ Salt  0.5 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Путер од индиски орев (200гр.) Состав: Индиски ореви, хималајска сол (0.5%). Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Начин на употреба: Се употребува како намаз, или како додаток во десерти, пецива, смути. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ - означ.. Category: Product #: 07115 Regular price: 419 ден. 419 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ