Протеински микс со вкус на какао 30% (200гр.)

Протеински микс со вкус на какао 30% (200гр.)

258 ден.
Шифра: 00147
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Сурутка во прав (млеко), декстроза, какао во прав (6%), цимет, ванила. Алерген инфо: Содржи млеко. Потекло на суровините: ЕУ/вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Од една шолја млака вода или млеко издвојте помала количина течност (неколку лажици) и во неа растворете 1 супена лажица (околу 10 g) од протеинскиот микс. Потоа додадете го остатокот од течноста и добро промешајте.  Протеинскиот микс може да се додаде и во протеински шејк при блендирање. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/Energy 358 kcal/1487 KJ

Од кои шеќери/Sugars 25 g

Масти/Fat 1,92 g

Влакна/Fiber 3 g

Од кои заситени/Saturated Fat 0 g

Протеини/Proteins 30,9 g

Јагленихидрати/Carbohidrates 52,06 g

Сол/Salt 0 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Протеински микс со вкус на какао 30% (200гр.) Состав: Сурутка во прав (млеко), декстроза, какао во прав (6%), цимет, ванила. Алерген инфо: Содржи млеко. Потекло на суровините: ЕУ/вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Од една шолја млака вода или млеко издвојте помала количина течност (неколку лажици) и во неа растворете 1 супена лажица (околу 10 g) од пр.. Category: Product #: 00147 Regular price: 258 ден. 258 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ