Кокосово масло (310гр.)

Кокосово масло (310гр.)

239 ден.
Шифра: 06941
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Рафинирано кокосово масло, кокосова арома. Потекло: Италија. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Начин на употреба: Во кулинарството, може да го додавате во печени или сурови десерти, мусли, чоколадни преливи, шејкови и сл. Рафинираното кокосово масло е погодно за готвење и може термички да се обработува. Препорачана доза по оброк е 1 голема лажица. Може да се користи и во козметички цели, како масло за тело, самостојно, или во комбинација со други масла или путери за тело. Да се чува на суво место, во добро затворено пакување. Ако се чува на температура над 21⁰С кокосовото масло станува течно, во спротивно има мека, кремаста структура. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 900 Kcal/3700 KJ, масти 100 г, од кои заситени масти 91,5 г, јагленихидрати 0 г, од кои шеќери 0 г, влакна 0 г, протеини 0 г, сол 0 г. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Кокосово масло (310гр.) Состав: Рафинирано кокосово масло, кокосова арома. Потекло: Италија. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Начин на употреба: Во кулинарството, може да го додавате во печени или сурови десерти, мусли, чоколадни преливи, шејкови и сл. Рафинираното кокосово масло е погодно за готвење и може термички да се обработува. Препорачана .. Category: Product #: 06941 Regular price: 239 ден. 239 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ