Пржен сејтан (200гр.)

Пржен сејтан (200гр.)

132 ден.
Шифра: 07931
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Сејтан (пченичен глутен, вода), соја сос тамари (соја, вода, мирин, сол), сончогледово масло, хималајска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и соја. Употреба: Сејтанот има способност да апсорбира вкусови од останатите состојки со кои се комбинира, и има многу разновидна примена поради способноста да се пече, пржи и вари. Сејтанот може да го додадете во мешан зеленчук во тек на готвењето, пржете го со кромид и масло, и сервирајте го како прилог. Додадете го врз пица. Погодна замена за месо. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува во ладилник од 5-8⁰C. После отворањето да се чува во во ладилник (5-8⁰C) и да се искористи во рок од 5 дена. Најдобро до/ЛОТ - означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2022. UKION SHOPS
Пржен сејтан (200гр.) Состав: Сејтан (пченичен глутен, вода), соја сос тамари (соја, вода, мирин, сол), сончогледово масло, хималајска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и соја. Употреба: Сејтанот има способност да апсорбира вкусови од останатите состојки со кои се комбинира, и има многу разновидна примена поради способноста да се пече, пржи и вари. Сејтанот може да го додадете во мешан зеленчук во тек на готвењето, прже.. Category: Product #: 07931 Regular price: 132 ден. 132 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ