Комбуха со нане (500мл.)

Комбуха со нане (500мл.)

84 ден.
Шифра: 08365
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Комбуха култура, зелен чај, чај од нане (50%), шеќер. Непастеризиран, сиров напиток.

Напитокот има продолжена ферментација во амбалажата, што може да доведе до благо дуење на пакувањето и/или формирање на мали парчиња габа кои пред употреба може, но немора да се процедат.
Поради процесот на ферментација, комбухата природно содржи алкохол помалку од 0,5% по волумен ±0,3%. Поради подобрен вкус, се служи претходно изладена.

Земја на потекло: Македонија.

Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959.

Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. Да се чува ладно место (под 25⁰С). 

Нутритивна просечна вредност за 100 ml:/ Nutritional average values per 100 ml:

 

 

 

 

Енергија/ Energy

25 kcal /104 KJ

Масти/ Fats

0 g

- Од кои заситени/ From witch saturated

 

0 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

7 g

- Од кои шеќери/ From witch sugars

 

7 g

Влакна/Fibre

0 g

Протеини/Proteins

0 g

Сол/Salt

0 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Комбуха со нане (500мл.) Состав: Комбуха култура, зелен чај, чај од нане (50%), шеќер. Непастеризиран, сиров напиток. Напитокот има продолжена ферментација во амбалажата, што може да доведе до благо дуење на пакувањето и/или формирање на мали парчиња габа кои пред употреба може, но немора да се процедат. Поради процесот на ферментација, комбухата природно содржи алкохол помалку од 0,5% по волумен ±0,3%. Поради подобре.. Category: Product #: 08365 Regular price: 84 ден. 84 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ