Путер од 7 јатки и семиња (200гр.)

Путер од 7 јатки и семиња (200гр.)

238 ден.
Шифра: 09041
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Кикирики, бадем, лешник, кокос, индиски орев, лен семе, чиа семе, хималајска сол (0,3%). Алергени: Содржи јаткасти плодови. Начин на употреба: Се употребува како намаз или како додаток во десерти, пецива и смути. Доколку на површината на путерот се појави масло, да се промеша пред употреба. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел. 078 211 557. Да се чува на ладно и суво место. Најдобро до/ЛОТ - означено на амбалажата. Нутритивна просечна вредност за 100 гр. : ЕНергија 579 kcal/2422 KJ, масти 53гр, од кои заситени 32гр, јаглехидрати 15гр, од кои шеќери 5гр, влакна 5гр, протеини 18гр, сол 0,3гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Путер од 7 јатки и семиња (200гр.) Состав: Кикирики, бадем, лешник, кокос, индиски орев, лен семе, чиа семе, хималајска сол (0,3%). Алергени: Содржи јаткасти плодови. Начин на употреба: Се употребува како намаз или како додаток во десерти, пецива и смути. Доколку на површината на путерот се појави масло, да се промеша пред употреба. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000.. Category: Product #: 09041 Regular price: 238 ден. 238 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ