Комбу морска алга (50гр.)

Комбу морска алга (50гр.)

293 ден.
Шифра: 02127
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Морска алга комбу.

Потекло: Јапонија.

Начин на употреба: Пред употреба се мие и се остава кратко да покисне во млака вода. Потоа се додава при варењето на супи, чорби, варива со мешунки. 2-3 см должина од комбу алгата е доволна количина за една порција.

Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, Македонија, тел.:043 235 959 и 078 211 557.

Да се чува на суво место и ладно место.

Нутритивна просечна вредност на 7 g/

Nutrition average value per 7 g:

Енергија/ Energy 17 kcal

Од кои шеќери/ Sugars 0 g

Масти/ Fat 0 g

Влакна 1 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 0 g

Протеини/ Proteins 1 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 3 g

Натриум/ Natrium 161 mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Комбу морска алга (50гр.) Состав: Морска алга комбу. Потекло: Јапонија. Начин на употреба: Пред употреба се мие и се остава кратко да покисне во млака вода. Потоа се додава при варењето на супи, чорби, варива со мешунки. 2-3 см должина од комбу алгата е доволна количина за една порција. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, Македонија, тел.:043 235 959 и 078 211 557. Да .. Category: Product #: 02127 Regular price: 293 ден. 293 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ