Пченични никулци (250гр.)

Пченични никулци (250гр.)

91 ден.
Шифра: 02974
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% пченични никулци, тостирани на ниска температура.  Алерген инфо: Содржи траги од глутен.Земја на потекло: Србија. Употреба: Се додава во јогурт, сок, растително млеко и сл.во комбинација со снегулки. Може да се користи и при подготовка на леб, пецива, колачи и сл. со додавање во тестото при месење. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Најдобро до/ЛОТ-означено. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 394kcal/1653KJ, јагленихидрати 43 г, од кои шеќери 1 г, масти 8,7 г, од кои заситени 1 г, протеини 30 г, сол 5 мг, влакна 1,4 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Пченични никулци (250гр.) Состав: 100% пченични никулци, тостирани на ниска температура.  Алерген инфо: Содржи траги од глутен.Земја на потекло: Србија. Употреба: Се додава во јогурт, сок, растително млеко и сл.во комбинација со снегулки. Може да се користи и при подготовка на леб, пецива, колачи и сл. со додавање во тестото при месење. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 04.. Category: Product #: 02974 Regular price: 91 ден. 91 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ