Органска хељда (500гр.)

Органска хељда (500гр.)

209 ден.
Шифра: 01717
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органска хељда. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Полска. Употреба: Хељдата се вари на тивок оган 20-30 мин. или додека да омекне. Се служи како прилог на зеленчукови јадења, наместо ориз или во варива. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до / ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на ладно и суво место во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100гр. : Енергија 383 kcal/1550 KJ, јагленихидрати 71гр, од кои шеќери 0гр, масти 3гр, од кои заситени 1гр, протеини 13гр, сол 0,0025гр, влакна 10гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органска хељда (500гр.) Состав: Органска хељда. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Полска. Употреба: Хељдата се вари на тивок оган 20-30 мин. или додека да омекне. Се служи како прилог на зеленчукови јадења, наместо ориз или во варива. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Ск.. Category: Product #: 01717 Regular price: 209 ден. 209 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ