Интегрален сусам (100гр.)

Интегрален сусам (100гр.)

59 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01823
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Интегрален сусам. Алерген инфо: Содржи сусам. Земја на потекло: Индија. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959.  Начин на употреба: Како додаток во пецива, мусли, јогурт и сл. Може да се користи сиров, или благо да се потпече. Нутритивни просечни вредности на 100 г: Енергија 594 Kcal/2371 kЈ, масти 50 г од кои заситени 7 г, јагленхидрати 12 г од кои шеќери 0 г, влакна 12 г, протеини 18 г, сол 0,03 г.  Да се чува на суво и ладно место. Најдобро до/ЛОТ-отпечатено.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Интегрален сусам (100гр.) Состав: Интегрален сусам. Алерген инфо: Содржи сусам. Земја на потекло: Индија. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959.  Начин на употреба: Како додаток во пецива, мусли, јогурт и сл. Може да се користи сиров, или благо да се потпече. Нутритивни просечни вредности на 100 г: Енергија 594 Kcal/2371 kЈ, масти 50 г од кои заситени 7 г, јагленхидра.. Category: Product #: 01823 Regular price: 59 ден. 59 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ