Чиа семе (100гр.)

Чиа семе (100гр.)

92 ден.
Шифра: 05210
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% чиа семе. Потекло на суровината: Јужна Америка. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Се додава врз салата, во супа, во овошен шејк, во количина од 5-10гр. на ден (1/2-1 кафена лажица). Да се чува на ладно и суво место во добро затворено паквуање. Најдобро до/ЛОТ - означено на пакувањето. Нутритивна просечна вредност на 100гр. : Енергија 599 kcal/2489 КЈ, масти 25-38гр, од кои заситени 2-4гр, јагленихидрати 33-49гр, од кои шеќери 0-2,8гр, влакна 26-39гр, протеини 16-24гр, сол 0,03гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Чиа семе (100гр.) Состав: 100% чиа семе. Потекло на суровината: Јужна Америка. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Се додава врз салата, во супа, во овошен шејк, во количина од 5-10гр. на ден (1/2-1 кафена лажица). Да се чува на ладно и суво место во добро затворено паквуање. Најдобро до/ЛОТ - означено на пакувањето. Нутритивна прос.. Category: Product #: 05210 Regular price: 92 ден. 92 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ