Органски 4 семиња (400гр.)

Органски 4 семиња (400гр.)

283 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 00567
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Мешавина од 4 органски семиња (тиква, лен, сончоглед, сусам) секое застапено со 25% во составот. Алерген инфо: Содржи сусам. Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Кина/Романија/Парагвај. Употреба: 1-2 лажици на ден, како додаток во салати, јогурт, житарки и сл. Пред употреба може да се сомеле. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертификат број- отпечатено. Најдобро до/ЛОТ-означено. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 585 kcal/2407 КЈ, јагленихидрати 18 г, од кои шеќери 1 г, масти 45 г, од кои заситени 7 г, протеини 25 г, сол 0,002 г, влакна 4 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Органски 4 семиња (400гр.) Состав: Мешавина од 4 органски семиња (тиква, лен, сончоглед, сусам) секое застапено со 25% во составот. Алерген инфо: Содржи сусам. Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Кина/Романија/Парагвај. Употреба: 1-2 лажици на ден, како додаток во салати, јогурт, житарки и сл. Пред употреба може да се сомеле. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, те.. Category: Product #: 00567 Regular price: 283 ден. 283 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ