Органско семе од сончоглед (100гр.)

Органско семе од сончоглед (100гр.)

73 ден.
Шифра: 00697
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органско семе од сончоглед. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Романија. Употреба: 1-2 лажици на ден, како додаток во салати, јогурт, житарки и сл. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ - означено на пакувањето. Да се чува а суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100гр. : Енергија 593 kcal/2416 KJ, масти 49г, од кои заситени 4г, јагленихидрати 12г, од кои шеќери 2г, влакна 6г, протеини 22г, сол 0г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органско семе од сончоглед (100гр.) Состав: Органско семе од сончоглед. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Романија. Употреба: 1-2 лажици на ден, како додаток во салати, јогурт, житарки и сл. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до.. Category: Product #: 00697 Regular price: 73 ден. 73 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ