Просо лупено (500гр.)

Просо лупено (500гр.)

128 ден.
Шифра: 01809
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Лупено просо. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Србија. Увоз и дистрибуција. Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Како додаток во супа, вариво, зеленчукови јадења. Може да се употребува наместо ориз. Се вари додека да омекне. Најдобро до/ЛОТ - испечатено на амбалажата. Нутритивна просечна вредност на 100г. : Енергија 327 kcal, протеини 10,6гр, јагленихидрати 60г, од кои шеќери 0г, масти 3,9гр, од кои заситени 0гр, влакна 3,2гр. Да се чува на суво и ладно место во добро затворено пакување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Просо лупено (500гр.) Состав: Лупено просо. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Србија. Увоз и дистрибуција. Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Како додаток во супа, вариво, зеленчукови јадења. Може да се употребува наместо ориз. Се вари додека да омекне. Најдобро до/ЛОТ - испечатено на амбалажата. Нутритивна просечна вредн.. Category: Product #: 01809 Regular price: 128 ден. 128 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ