Органски лупен овес (500гр.)

Органски лупен овес (500гр.)

227 ден.
Шифра: 00611
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски лупен овес. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Германија. Употреба: Се вари на тивок оган 30-40 мин или додека да омекне. Се служи како прилог на зеленчукови јадења, наместо ориз или во варива. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 351 kcal/1478 КЈ, јагленихидрати 56 г, од кои шеќери 1 г, масти 7 г, од кои заситени 1 г, протеини 11 г, сол 0,002 г, влакна 10 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски лупен овес (500гр.) Состав: Органски лупен овес. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Германија. Употреба: Се вари на тивок оган 30-40 мин или додека да омекне. Се служи како прилог на зеленчукови јадења, наместо ориз или во варива. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутри.. Category: Product #: 00611 Regular price: 227 ден. 227 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ