Органско просо лупено (500гр.)

Органско просо лупено (500гр.)

202 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01694
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органско лупено просо. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Украина. Увоз и дистрибуција. Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Како додаток во супа, вариво, зеленчукови јадења. Може да се употребува наместо ориз. Се вари на тивок оган 20-40 минути или додека да омекне. Најдобро до/ЛОТ - испечатено на амбалажата. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г. :
Енергија 388 kcal/1587 KJ, протеини 11гр, јагленихидрати 73г, од кои шеќери 0г, масти 4гр, од кои заситени 1гр, влакна 8гр, сол 0,01гр. Да се чува на суво и ладно место во добро затворено пакување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Органско просо лупено (500гр.) Состав: Органско лупено просо. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Украина. Увоз и дистрибуција. Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Како додаток во супа, вариво, зеленчукови јадења. Може да се употребува наместо ориз. Се вари на тивок оган 20-40 минути или додека да омекне. Најдобро до/ЛОТ - испечатено.. Category: Product #: 01694 Regular price: 202 ден. 202 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ