Органско чиа семе (100гр.)

Органско чиа семе (100гр.)

186 ден.
Шифра: 02424
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% oрганско чиа семе. Земја на потекло: Јужна Америка. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Една лажица (5-10 g) чиа семе на ден, се попрскува врз салата или супа, или се додава во овошно смути или сок. Може да се додава во печени десерти и во домашен леб. Се консумира без мелење.Сертифицира норгански производ одБалкан Биосерт Скопје, според МК законза ОЗ и IACB стандард. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО.Најдобро до/ЛОТ-означено на пакувањето.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органско чиа семе (100гр.) Состав: 100% oрганско чиа семе. Земја на потекло: Јужна Америка. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Една лажица (5-10 g) чиа семе на ден, се попрскува врз салата или супа, или се додава во овошно смути или сок. Може да се додава во печени десерти и во домашен леб. Се консумира без мелење.Сертифицира норгански производ одБалкан Б.. Category: Product #: 02424 Regular price: 186 ден. 186 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ