Органска црвена леќа (500гр.)

Органска црвена леќа (500гр.)

238 ден.
Шифра: 01618
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органска црвена леќа. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Турција. Употреба: Се вари 20-30 мин или додека да омекне. Добро се комбинира со кромид, морков, куркума, кари и кокосово млеко во супа која е индиско традиционално јадење наречено ‘дал’.  Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертификат број- отпечатено. Најдобро до/ЛОТ-означено. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 390 kcal/1581 KJ, јагленихидрати 64 г, од кои шеќери 0 г, масти 2 г, од кои заситени 0 г, протеини 24г, сол 0,02 г, влакна 10 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2021. UKION SHOPS
Органска црвена леќа (500гр.) Состав: Органска црвена леќа. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Турција. Употреба: Се вари 20-30 мин или додека да омекне. Добро се комбинира со кромид, морков, куркума, кари и кокосово млеко во супа која е индиско традиционално јадење наречено ‘дал’.  Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран орга.. Category: Product #: 01618 Regular price: 238 ден. 238 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ