Лупен овес (500гр.)

Лупен овес (500гр.)

101 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01786
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% лупен овес. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Германија. Употреба: се вари 30-40 минути или додека да омекне. Се служи како замена за ориз или како прилог на зеленчукови јадења. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100гр: енергија 351kcal/1478KJ, јагленихидрати 56гр, од кои шеќер 1гр, масти 7гр, од кои заситени 1гр, протеини 11гр, сол 0.002гр, влакна 10гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2022. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Лупен овес (500гр.) Состав: 100% лупен овес. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Германија. Употреба: се вари 30-40 минути или додека да омекне. Се служи како замена за ориз или како прилог на зеленчукови јадења. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100гр.. Category: Product #: 01786 Regular price: 101 ден. 101 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ