Органски амарант (500гр.)

Органски амарант (500гр.)

233 ден.
Шифра: 01700
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски амарант. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Украина. Употреба: Просото се вари на тивок оган 20-40 мин или додека да омекне. Се служи како прилог на зеленчукови јадења, наместо ориз или во варива. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959.  Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 388 kcal/1587 KJ, јагленихидрати 73 г, од кои шеќери 0 г, масти 4 г, од кои заситени 1 г, протеини 11 г, сол 0,01 г, влакна 8 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2022. UKION SHOPS
Органски амарант (500гр.) Состав: Органски амарант. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Украина. Употреба: Просото се вари на тивок оган 20-40 мин или додека да омекне. Се служи како прилог на зеленчукови јадења, наместо ориз или во варива. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959.  Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено паку.. Category: Product #: 01700 Regular price: 233 ден. 233 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ