Oргански интегрален ориз од јасмин (500гр.)

Oргански интегрален ориз од јасмин (500гр.)

309 ден.
Шифра: 01649
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски интегрален јасмин ориз. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Тајланд. Употреба: Се вари на тивок оган 30-40 мин или додека да омекне. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959.. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 364 kcal/1530 КЈ, јагленихидрати 78 г, од кои шеќери 0,1 г, масти 2 г, од кои заситени 0,3 г, протеини 7 г, сол 0,03 г, влакна 3 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2022. UKION SHOPS
Oргански интегрален ориз од јасмин (500гр.) Состав: Органски интегрален јасмин ориз. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Тајланд. Употреба: Се вари на тивок оган 30-40 мин или додека да омекне. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959.. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 364 kcal/1530 КЈ, јагленихидрати 78 г, од кои шеќери 0,1 г,.. Category: Product #: 01649 Regular price: 309 ден. 309 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ