Органски лупен бунгур (500гр.)

Органски лупен бунгур (500гр.)

325 ден.
Шифра: 00550
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски бунгур (полуобработена пченица). Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Турција. Употреба: Се вари 20-30 мин или додека да омекне. Се служи како замена за ориз, или како прилог на зеленчукови јадења. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 333 kcal/1323 КЈ, јагленихидрати 63 г, од кои шеќери 0,4 г, масти 1 г, од кои заситени 0,2 г, протеини 12 г, сол 0,004 г, влакна 12 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски лупен бунгур (500гр.) Состав: Органски бунгур (полуобработена пченица). Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Турција. Употреба: Се вари 20-30 мин или додека да омекне. Се служи како замена за ориз, или како прилог на зеленчукови јадења. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нут.. Category: Product #: 00550 Regular price: 325 ден. 325 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ