Органско кокосово брашно (200гр.)

Органско кокосово брашно (200гр.)

154 ден.
Шифра: 00543
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% брашно од кокосов орев. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се употребува при подготовка на пецива, торти и слично, како чисто брашно од кокос или во мешавина со други брашна. Потекло на суровината: Шри Ланка. Пакува и дистрибуира : Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 398 kcal/2080 KJ, јагленихидрати 50 г, од кои шеќери 6 г, масти 9 г, од кои заситени 8 г, протеини 14 г, натриум 0,1 г, влакна 35 г. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ - означено. Да се чува на суво и ладно место.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органско кокосово брашно (200гр.) Состав: 100% брашно од кокосов орев. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се употребува при подготовка на пецива, торти и слично, како чисто брашно од кокос или во мешавина со други брашна. Потекло на суровината: Шри Ланка. Пакува и дистрибуира : Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 398 kcal/2080 KJ, јагленихидрат.. Category: Product #: 00543 Regular price: 154 ден. 154 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ