Комбуха со лимон и ѓумбир (500мл.)

Комбуха со лимон и ѓумбир (500мл.)

80 ден.
Шифра: 07030
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Комбуха култура, вода, зелен чај, ароматизиран чај од лимон и лимета (јаболко, шипка, слатка капина, регулатор на киселост: лимонска киселина, кора од лимон (5%), арома на лимон (4.5%), арома на лимета (4.5%), кора од лимета (0.5%)), ѓумбир (3%), шеќер. Не пастеризиран, сиров напиток.Напитокот има продолжена ферментација во шишето, што може да доведе до благо дуење на шишето и/или формирање на мали парчиња габа кои пред употреба може, но не мора да се процедат. Поради процесот на ферментација, комбухата природно содржи алкохол 0,74% по волумен ±0,3%. Дозирање: Една до две чаши на ден. Поради подобрен вкус, се служи претходно изладена. Земја на потекло: Македонија.Произведува и дистрибуира:Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959.Најдобро до/ЛОТ - означено на амбалажата.Да се чува на ладно место (под 25⁰С). После отворањето да се чува во ладилник.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Комбуха со лимон и ѓумбир (500мл.) Состав: Комбуха култура, вода, зелен чај, ароматизиран чај од лимон и лимета (јаболко, шипка, слатка капина, регулатор на киселост: лимонска киселина, кора од лимон (5%), арома на лимон (4.5%), арома на лимета (4.5%), кора од лимета (0.5%)), ѓумбир (3%), шеќер. Не пастеризиран, сиров напиток.Напитокот има продолжена ферментација во шишето, што може да доведе до благо дуење на шишето и/или формирањ.. Category: Product #: 07030 Regular price: 80 ден. 80 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ