Органски безглутенски крекери со оригано и рузмарин (100гр.)

Органски безглутенски крекери со оригано и рузмарин (100гр.)

150 ден.
Шифра: 00437
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: * Оризово брашно, * бадеми, *ладно цедено сончоглево масло, *лен, *семки од тиква, *сончоглед, *сусам, *оригано (3%), *рузмарин (1%), *сода бикарбано, хималајска сол. *Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови и сусам. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и диструбутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна просечна вредност на 100гр: Енергија 495kacal/2071 KJ, јагленихидрати 67гр, од кои шеќери 3гр, масти 17гр, од кои заситениу 1.5гр, протеини 7гр, сол 3гр, влакна 4гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски безглутенски крекери со оригано и рузмарин (100гр.) Состав: * Оризово брашно, * бадеми, *ладно цедено сончоглево масло, *лен, *семки од тиква, *сончоглед, *сусам, *оригано (3%), *рузмарин (1%), *сода бикарбано, хималајска сол. *Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови и сусам. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и диструбутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел.. Category: Product #: 00437 Regular price: 150 ден. 150 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ