Интегрални сендвич колачи со спелт и чиа (150гр.)

Интегрални сендвич колачи со спелт и чиа (150гр.)

88 ден.
Шифра: 06965
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално спелт брашно (10%), маргарин (растителни масти мин 70%, вода макс 27%, шеќер, сол, емулгатор  Е471, лецитин, лимонска киселина, арома, Е202 (0.1%)), шеќер, јачменов слад, чиа семе (5%), пекарска сода, арома. Филувани со бадем крем (јачменов слад, соин лецитин, бадем). Алерген инфо: содржи глутен, јатки и соја. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, Македонија, тел. 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Интегрални сендвич колачи со спелт и чиа (150гр.) Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално спелт брашно (10%), маргарин (растителни масти мин 70%, вода макс 27%, шеќер, сол, емулгатор  Е471, лецитин, лимонска киселина, арома, Е202 (0.1%)), шеќер, јачменов слад, чиа семе (5%), пекарска сода, арома. Филувани со бадем крем (јачменов слад, соин лецитин, бадем). Алерген инфо: содржи глутен, јатки и соја. Земја на потекло: Македонија. Произведува.. Category: Product #: 06965 Regular price: 88 ден. 88 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ