Јагода во млечно чоколадо (70гр.)

Јагода во млечно чоколадо (70гр.)

336 ден.
Шифра: 08716
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: млечно чоколадо мин. 87% (шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор, соин лецитин, природна арома на ванила. Какао делови мин. 33%), јагода мин. 10%. Алерген инфо: Содржи млеко и соја. Може да содржи траги од јатки. Земја на потекло: Србија. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Да се чува на ладно и суво место. Најдобро до / ЛОТ - означено на амбалажата. Просечна нутритивна вредност на 70гр. : 378 kcal/1578 KJ, масти 22гр, од кои заситени 14гр, јаглехидрати 39.2гр, од кои шеќери 35.7гр, протеини 4.9гр, сол 0.13гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Јагода во млечно чоколадо (70гр.) Состав: млечно чоколадо мин. 87% (шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор, соин лецитин, природна арома на ванила. Какао делови мин. 33%), јагода мин. 10%. Алерген инфо: Содржи млеко и соја. Може да содржи траги од јатки. Земја на потекло: Србија. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Да се чува на ладно и .. Category: Product #: 08716 Regular price: 336 ден. 336 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ