Интегрални сендвич колачи со бадем и какао крем (120гр.)

Интегрални сендвич колачи со бадем и какао крем (120гр.)

54 ден.
Шифра: 07061
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово, ржано), маргарин (растителни масти мин 70%, вода макс 27%, шеќер, сол, емулгатор  Е471, лецитин, лимонска киселина, арома, Е202 (0.1%)), шеќер, јачменов слад, бадем (5%), пекарска сода, арома. Филувани со какао крем (шеќер, растително масло и маст, сурутка, какао, обезмастено млеко во прав, соја лецитин, арома). Алерген инфо: содржи глутен, јатки, соја и млеко. Земја на потекло: Македонија. За МИРАНА ДООЕЛ произведува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, Македонија, тел. 043 235 959.Дистрибуира: МИРАНА ДООЕЛ, ул. Андон Шурков 32, 1400 Велес, Македонија, тел. 043 222 205, 071213446.Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Интегрални сендвич колачи со бадем и какао крем (120гр.) Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово, ржано), маргарин (растителни масти мин 70%, вода макс 27%, шеќер, сол, емулгатор  Е471, лецитин, лимонска киселина, арома, Е202 (0.1%)), шеќер, јачменов слад, бадем (5%), пекарска сода, арома. Филувани со какао крем (шеќер, растително масло и маст, сурутка, какао, обезмастено млеко во прав, соја лецитин, арома). Алерген инфо: содржи глуте.. Category: Product #: 07061 Regular price: 54 ден. 54 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ