Органски безглутенски десерт со кокос и бадем (80гр.)

Органски безглутенски десерт со кокос и бадем (80гр.)

170 ден.
Шифра: 07573
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: *Бадем (40%), *урма, *суво грозје, *сиров агаве сируп, *кокос (10%), *цимет, *масло од портокал, *каранфилче, *бурбон ванила, хималајска сол. *од органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Потекло на суровините: ЕУ/Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Производот, како и сите суровини од кои e направен се добиени со температурна обработка на максимум 45⁰С. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност на 100 g/

Nutrition average value per 100 g:

Енергија/ Energy 551 kcal/2291 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 29 g

Масти/ Fat 38 g

Влакна 11 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 17 g

Протеини/ Proteins 11 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 36 g

Сол/ Salt 0.16 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски безглутенски десерт со кокос и бадем (80гр.) Состав: *Бадем (40%), *урма, *суво грозје, *сиров агаве сируп, *кокос (10%), *цимет, *масло од портокал, *каранфилче, *бурбон ванила, хималајска сол. *од органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Потекло на суровините: ЕУ/Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (п.. Category: Product #: 07573 Regular price: 170 ден. 170 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ