Безглутенски колачи со кокос и ориз (100гр.)

Безглутенски колачи со кокос и ориз (100гр.)

98 ден.
Шифра: 06545
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Интегрално оризово брашно, нерафинирано кокосово масло, кокосов шеќер, кафен шеќер од трска, какао, кокос, чоколадни капки (какао, шеќер, соја лецитин, растително масло, ванила), бадем, чиа семе (5%), ванила.Алерген инфо: Содржи јатки и соја.Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Безглутенски колачи со кокос и ориз (100гр.) Состав: Интегрално оризово брашно, нерафинирано кокосово масло, кокосов шеќер, кафен шеќер од трска, какао, кокос, чоколадни капки (какао, шеќер, соја лецитин, растително масло, ванила), бадем, чиа семе (5%), ванила.Алерген инфо: Содржи јатки и соја.Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 0.. Category: Product #: 06545 Regular price: 98 ден. 98 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ