Органски сиров бар со кокос и какао (45гр.)

Органски сиров бар со кокос и какао (45гр.)

61 ден.
Шифра: 08211
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органска урма, органски бадем, органски кокос (11,32%), органско какао (4,72%).

Потекло: Македонија.

Алерген инфо: Содржи јатки плодови.

Произведува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043/235-959, 078/211-557.

Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопе, според МК закон за органско земјоделие и IACB стандард.

Да се чува на ладно (под 20ºC) и суво (под 65% влажност) место. Пакувано во контролирана атмосфера.

 

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy 385 kcal/1575 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 41 g

Масти/ Fat 12 g

 Влакна/ Fiber 8 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 2 g

Протеини/ Proteins 7 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates/ 55 g

Сол/ Salt 0 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски сиров бар со кокос и какао (45гр.) Состав: Органска урма, органски бадем, органски кокос (11,32%), органско какао (4,72%). Потекло: Македонија. Алерген инфо: Содржи јатки плодови. Произведува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043/235-959, 078/211-557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопе, според МК закон за органско земјоделие и IACB стандард. Да се чува на ладно (под 20ºC.. Category: Product #: 08211 Regular price: 61 ден. 61 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ