Органски флепџек со какао и кокос (45гр.)

Органски флепџек со какао и кокос (45гр.)

96 ден.
Шифра: 08259
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски овесни снегулки, органски бадем путер, органски темен агаве сируп, органско кокосово брашно (13%), органско кокосово масло, органско какао во прав (5%).

Потекло: Македонија.

Алерген инфо: Содржи јатки.

Произведува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел.: 043 235 959, 078 211 557.

Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за органско земјоделие и IACB стандард.

Да се чува на ладно (под 20⁰C) и суво место (под 65% влажност). Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy 472 kcal/1974 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 21 g

Масти/ Fat 27 g

 Влакна/ Fiber 4 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 20 g

Протеини/ Proteins 13 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates/ 44 g

Сол/ Salt 0.1 g

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски флепџек со какао и кокос (45гр.) Состав: Органски овесни снегулки, органски бадем путер, органски темен агаве сируп, органско кокосово брашно (13%), органско кокосово масло, органско какао во прав (5%). Потекло: Македонија. Алерген инфо: Содржи јатки. Произведува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел.: 043 235 959, 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК з.. Category: Product #: 08259 Regular price: 96 ден. 96 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ