Органска спирулина во таблети (200пар.)

Органска спирулина во таблети (200пар.)

409 ден.
Шифра: 06101
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органска спирулина во таблети. Потекло на суровината: Кина. Увезува и пакувa: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацина 14 Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивни просечни вредности на 100гр: енергија 381kcal/1607KJ, масти 8гр, од кои заситени 1гр, јагленихидрати 12 гр, од кои шеќери се 3гр, протеини 61гр, влакна 6гр, сол 0гр. Не содржи ГМО. Да се чува на ладно и суво место. Начин на употреба: 2-3 таблети се земаат 2-3пати на ден со вода, за време на оброк или после оброк. Спирулината која се користи за овие таблети е култивирана во строго контролирани услови, во филтрирана вода. Едно шишенце содржи 200 x 400mg таблети, односно 80гр нето.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органска спирулина во таблети (200пар.) Состав: 100% органска спирулина во таблети. Потекло на суровината: Кина. Увезува и пакувa: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацина 14 Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивни просечни вредности на 100гр: енергија 381kcal/1607KJ, масти 8гр, од кои заситени 1гр, јагленихидрати 12 гр, од кои шеќери се 3гр, протеини 61гр, влакна 6гр, сол 0гр. Не содржи ГМО. Да се чува на ладно и суво место. Начин на уп.. Category: Product #: 06101 Regular price: 409 ден. 409 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ