Јаболко во прав (60гр.)

Јаболко во прав (60гр.)

404 ден.
Шифра: 08884
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% јаболко во прав.  

Земја на потекло: Србија.

Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје.

Телефон: 043/235-959, 078/211-557.

Начин на употреба: Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично.

 

 

 

Нутритивна просечна вредност/ Nutritional average values

 

 

За/per
 100 g

 

 

 

За 1 супена лажица ~10 g/Per 1 table spoon ~10g

 

 

Енергија/ Energy

1565 KJ /372 kcal

156.5 KJ /37.2 kcal

Масти/ Fats

0.28 g

0.028 g

- Од кои заситени/ From which saturated

 

0.06 g

 

0.006 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

91.5 g

 

9,15 g

- Од кои шеќери/ From which sugars

 

72.8 g


7,28 g

Протеини/Proteins

2.2 g

0,22 g

Влакна/Fiber

11,82 g

1,182 g

Натриум/Sodium

0.006 g

0.0006 g

Витамин/Vitamin C

375,9 mg

37,59 mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Јаболко во прав (60гр.) Состав: 100% јаболко во прав.   Земја на потекло: Србија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје. Телефон: 043/235-959, 078/211-557. Начин на употреба: Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично.       Нутритивна просечна вредност/ Nutritional average values .. Category: Product #: 08884 Regular price: 404 ден. 404 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ